Adaptacje z udziałem rodziców

Adaptacje

Drodzy Rodzice,

Od jutra (piątek 27.08) przywracamy możliwość uczestniczenia z dzieckiem w adaptacji (pobyt rodzica maksymalnie do godziny).

Wiemy, że adaptacja to zupełnie nowa sytuacja zarówno dla dzieci, jak i Państwa, jako Rodziców.

Decyzję dotyczącą pozostania w grupie razem z dzieckiem pozostawiamy Państwu, natomiast jeżeli Państwa dzieci są już w trakcie adaptacji, która przebiega pomyślnie, aby nie „cofać” postępów dziecka, prosimy o pozostawienie dziecka w grupie i odebranie go po zakończeniu umówionych godzin 🙂

Ilość czasu potrzebnego do adaptacji dziecka (i Rodzica) najlepiej omówić z opiekunkami grupy.

Jeżeli ktoś z Państwa byłby zainteresowany uczestniczeniem w adaptacji wspólnie z dzieckiem, najlepszą sugerowaną przez nas godziną jest 16:00- w Sali jest mniej dzieci oraz większy spokój 🙂 Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych Maluszków początkowo wszystko wydaje się obce, głośne i może powodować stres. Staramy się zapewnić Państwa dzieciom wszelkie możliwe udogodnienia oraz zapewnić bezpieczeństwo.

Warunkiem uczestnictwa w adaptacji jest zasłonięcie ust i nosa (maska), dezynfekcja rąk oraz obuwie zmienne lub założenie foliowych ochraniaczy na podeszwy butów (zapewniamy na miejscu).